Školní 637/2

Hlučín 748 01

+420 773 381 183

info@dentano.cz

Dokáže jablko vyčistit zuby? To a jiné mýty o čištění zubů

Určitě už jste někdy zaslechli, že stačí sníst jablko místo čištění zubů nebo jiné pověry, které se tradují ve společnosti. Jak to tedy je? Podíváme se nejznámějším mýtům na zoubek.

Jak je to tedy s jablky? Zubní lékaři potvrzují, že jíst jablka je zdravé. Dodají nám potřebnou vlákninu a mají schopnost mírně odstranit povrchové nečistoty, nezapomínejme však na to, že obsahují cukr, kterým se bakterie živí. Žádné jablko nikdy nenahradí plnohodnotné čištění zubů, to dokáže jen správné čištění zubů.

Další pověra se zaměřuje na zubní pasty, aneb čím dražší, tím lepší. Opět se jedná o nesmysl, který nám podsouvají reklamy. Ať už si vyberete jakoukoliv pastu, stěžejní je správné čištění zubů. Ani nejdražší pasta na světě vám nezaručí zářivý a zdravý úsměv, pokud se o zuby nebudete správně starat. O správné čištění se můžete poradit s našimi dentálními hygienistkami.

A co třeba mýtus o tom, že Vám žvýkání žvýkačky vytáhne zubní plomby? Ano, pokud je zub poškozený, plomba nemusí správně držet a může se pod ní vytvořit kaz, potom je i možnost, že právě například žvýkačka tuto poškozenou plombu vytáhne. Pokud se však o své zuby staráte, nemusíte se ničeho bát. Je vhodné vybírat žvýkačky bez cukru, které dokáží neutralizovat kyselinu v ústech. Proto nepodceňujte prevenci a žvýkejte, jak se vám líbí.

Jeden z dalších mýtů je ten, že Vám bělící pasta z lékárny zajistí bělejší zuby. Opět se jedná o mýtus, jelikož takováto zubní pasta nemá potřebné složení k tomu, aby vám zajistila zářivě bílé zuby. K těm vám dopomůže kvalitní bělení v ordinaci dentální hygieny či zubního lékaře. Takovéto pasty mohou být dokonce nebezpečné, jelikož obsahují látky, které mohou poškodit zubní sklovinu a způsobit citlivost zubů. Pokud toužíte po krásném úsměvu, neváhejte kontaktovat naší kliniku, kde se o vaše zuby postaráme profesionálním bělením BlancOne. O této technologii si můžete přečíst více informací ZDE.