Školní 637/2

Hlučín 748 01

+420 773 381 183

info@dentano.cz

Dentální hygiena

Péče, která Vám pomůže ke krásnému úsměvu.

Dentální hygiena je v dnešní době neodmyslitelnou součástí zubní péče. Jedná se o profesionální čištění chrupu, které pomáhá předcházet vzniku onemocnění v ústech. Díky dentální hygieně se sníží množství bakterií, riziko paradontitidy nebo zubního kazu. Čištění probíhá v prostorách kliniky a úkon provádí dentální hygienistka.

Dentální hygiena má velký význam také při ortodontické léčbě, kdy pomáhá odstraňovat zubní plak v místech, kde se běžný kartáček nedostane. Při špatné ústní hygieně může docházet k odvápnění skloviny a tvorbě bílých skvrn, které se mohou vyvinout až v zubní kaz. Proto je správná péče naprosto zásadní.

Jak to probíhá?

První návštěva

První návštěva dentální hygieny zahrnuje vyšetření ústní dutiny, vysvětlení problematiky zubního kazu, zánětu dásní, paradontózy a dalších onemocnění. Součástí procedury čištění je i pískování. Ke konci návštěvy probíhá instruktáž správné techniky čištění zubů a vybrání vhodných mezizubních kartáčků.

Bělení zubů

Součástí schůzky může být také bělení zubů. Na naší klinice používáme nejlepší technologii bělení BlancOne, která dokáže během krátké doby vybělit zuby bez nepříjemné citlivosti zubů.

Druhá návštěva

Druhá návštěva probíhá ve znamení zkontrolování stavu ústní dutiny, odstranění zubního kamene a pigmentace a překontroluje se technika čištění, aby byl Váš chrup dlouhodobě udržován a zajistíme maximální snížení rizik pro tvorbu zubních kazů.

Pravidelná návštěva je klíčem ke zdravému chrupu

Návštěva dentální hygieny se doporučuje 2x ročně, zkontrolování u stomatologa poté 1x ročně. Věděli jste, že vám zdravotní pojišťovna přispívá na návštěvu dentální hygieny? Už vám nic nebrání rezervovat si termín a dodat svému úsměvu tu správnou péči.

Dentální hygienistka Vás naučí, jak správně pečovat o Vás chrup, a tím předcházet vzniku zubního kamene a pigmentací.

Wellness pro Vaše zuby.