Školní 637/2

Hlučín 748 01

+420 773 381 183

info@dentano.cz

Nepodceňujte krvácení dásní, může vás stát i vaše zuby

Krvácení dásní může nepěkně potrápit nejednoho z nás. Pokud při čistění zubů nebo například při kousnutí do jablka objevíte na zubech krev, nečekejte a příčinu řešte co nejdříve.

Starosti s krvácením dásní mohou mít několik důvodů. Ten nejjednodušší je zkontrolovat váš zubní kartáček a správnou techniku čištění zubů. Příliš tvrdý kartáček či přílišné tlačení při čištění může poškodit dásně velmi snadno.

Proto jsme tady my a naše skvělé dentální hygienistky, které prohlédnou vaše zuby, odstraní zubní plak a naučí vás, jak se správně starat o váš úsměv. Plak se často usazuje na místech, kam se s klasickým kartáčkem nedostanete, proto je potřeba zuby správně dočistit mezizubním kartáčkem a zubní nití. Vhodné je navštěvovat dentální hygienu alespoň 2x ročně, abyste případným problémům předešli.

Ruku v ruce s dentální hygienou jde také vaše domácí péče. Dodržováním správného čištění zubů minimálně 2x denně předejdete vzniku plaku, zubního kamene a také zubního kazu.

Pokud vás trápí krvácení dásní již delší dobu, neváhejte se obrátit na naše zubaře, kteří vám pomohou problém řešit. Při špatné péči se může problém prohloubit a vzniknout až nepříjemný zánět dásní. Poškozené dásně spolu s odhalujícími se zubními krčky mohou způsobit až uvolnění zubu a jejich ztrátu. Lékař vám také poradí při užívání některých léků, které mohou ono krvácení způsobit.